Zahraničí

Obří požár v čínské fabrice. Zemřelo 38 lidí, další leží v nemocnici

Celkem 38 lidských životů a dva zraněné si vyžádal pondělní požár ve fabrice v čínské provincii Che-nan. Hasičům ho nahlásili okolo půl páté tamního času a trvalo jim asi tři a půl hodiny, než plameny dostali pod kontrolu. S odvoláním na čínská státní média o tom v úterý informovala agentura AP.

Požár vypukl v areálu společnosti obchodující s chemikáliemi a dalším průmyslovým zbožím ve městě An-jang. Na místo bylo vysláno na 200 záchranářů a 63 hasičských vozů. Uhasit plameny trvalo několik hodin.

Dva lidé s lehkými zraněními skončili podle čínské státní televize CCTV v nemocnici. Na místě byla podle úřadů potřeba také pomoc psychologů, kteří se věnovali rodinám obětí.

Podle předběžné zprávy vyšetřovatelů souvisela příčina požáru s porušováním interních předpisů ze strany zaměstnanců.

Související obsah

​Podobné požáry v Číně nejsou ničím výjimečným. Bývají způsobeny zejména nedodržováním bezpečnostních opatření. Nejčastěji se mluví o špatných skladovacích podmínkách, uzamčených východech a nedostatku hasičského vybavení, jak upozorňuje AP.

V roce 2015 zabila mohutná exploze v chemickém skladu v severním přístavním městě Tianjin 173 lidí, většinu obětí tvořili hasiči a policisté. Vyšetřovatelé zjistili, že chemické látky nebyly správně registrovány a skladovány.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz