Zahraničí

Ještě větší krveprolití. Putinův muž vysvětlil, co brzdí konec války na Ukrajině

Ještě větší krveprolití. Putinův muž vysvětlil, co brzdí konec války na Ukrajině
Předseda ruské Rady federace Konstantin Kosačev | Zdroj: Profimedia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj chce zatáhnout Západ do války s Ruskem. Neustálé navyšování dodávek zbraní Kyjevu se navíc vylučuje s voláním po míru. Prohlásil to místopředseda ruské Rady federace Konstantin Kosačev, jeden z nejvěrnějších spojenců Vladimira Putina.

Výzvy k uzavření míru a čím dál intenzivnější pumpování Ukrajiny zbraněmi nejdou dohromady, zní z Ruska. Podle místopředsedy horní komory ruského parlamentu Konstantina Kosačeva válka nikdy neskončí, dokud to Západ nepochopí.

Generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Jens Stoltenberg v pondělí varoval před možnými tendencemi podporu Kyjeva oslabovat, jak upozornil portál NV, podle něj je nezbytné ji naopak navyšovat. "Putin si myslel, že Ukrajinu porazí za pár dní. O devět měsíců později čelí Rusko jednomu neúspěchu za druhým a Ukrajinci osvobozují svou zemi od okupantů," prohlásil.

Kosačev tvrdí, že to povede jen k dalšímu krveprolití, píše agentura TASS. "Někdy je těžké uvěřit, že tyto vzájemně vylučující se teze se rodí ve stejné hlavě. Je nejvyšší čas, aby posedlí politici na Západě pochopili, že touha po míru a zvyšování dodávek zbraní na Ukrajinu se vylučují. Více úmrtí v zájmu míru rozhodně není to, co jednání o něm přiblíží," uvedl.

Související obsah

Je to přitom Rusko, které na sousední stát v únoru zaútočilo a pravidelně bombarduje jeho území. Mírové rozhovory ztroskotaly už na jaře. Když se na sklonku léta rýsovalo jejich pokračování, Zelenskyj je podmínil odchodem Vladimira Putina z Kremlu.

Zelenskyj se podle Kosačeva snaží vtáhnout do konfliktu s Ruskem NATO i další západní země. "Stoltenberg se oddává šílené logice ukrajinských dobrodruhů, kteří si nyní vybírají mezi světovou válkou a odplatou svých nacistů za případný kompromis s Ruskem. Otázkou také je, do jaké míry dali lidé na Západě mandát Bruselu, aby je vtáhl do války s jadernou velmocí," uzavřel Kosačev.

Do Putina se obul další silný hráč. Vypadněte z Ukrajiny, řekl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz