Zajímavosti

Sestra Jiřího Korna sekla s alkoholem a chystá svatbu. Pozve jen bezdomovce

Sestra Jiřího Korna sekla s alkoholem a chystá svatbu. Pozve jen bezdomovce
Sestra Jiřího Korna Yvetta Kornová | Zdroj: Profimedia

Herečka Yvetta Kornová začíná nový život. Po 30 letech, během kterých prošla závislostí na drogách i alkoholu, se vrátila před kamery. V novém seriálu ztvárňuje bezdomovkyni a roli může opřít i o vlastní zkušenost, chvíli sama žila na ulici. Sestra legendy české pop music Jiřího Korna se bude zanedlouho dokonce vdávat.

Roky závislosti na alkoholu se na ní nesmazatelně podepsaly. Yvetta Kornová se ale s démony dokázala popasovat a už delší dobu seká latinu. K 60. narozeninám si nadělila návrat na hereckou scénu.

Cesta k čisté mysli byla spletitá. Kromě alkoholového opojení se Kornová utápěla i v drogách. "V životě spadla několikrát do nemilosrdných osidel alkoholu, na prahu 90. let na čas i do drogové, draze zaplacené zkušenosti," píše v hereččině nové biografii Mezi blázincem a životem její autor Josef Petrů.

Šanci po dlouhých 30 letech dostala od režiséra Tomáše Magnuska. V jeho novém seriálu si sestra zpěváka Jiřího Korna zahrála bezdomovkyni. Těžit mohla i ze své minulosti, život na ulici si ve svém divokém období také "vyzkoušela".

Související obsah

"Filmová herečka s vějířem širokého talentu, rebelka a uličnice, co v životě prošla i řadou obyčejných profesí. Stala se maminkou tří dětí, ale i chovankou ústavu pro choromyslné. Dáma, která přesto nikdy neztratila inteligenci a má – jak se lidově říká – stále všech pět pohromadě," píše o ní Petrů.

Vůbec poprvé si jako 11letá zahrála v komedii Šest medvědů s Cibulkou, o rok později ji proslavil film Přijela k nám pouť. Pamatovat si ji můžete i ze snímků Můj brácha má prima bráchu, Jak se zranit ve službě nebo Malinový koktejl.

Kornová se dokonce bude vdávat, ráda by to stihla příští rok. Tají však, kdo je jejím partnerem. Svatbu si nevysnila pohádkovou, naopak ji chce pojmout komorně. A svědky možná najde mezi bezdomovci.

Podívejte se na vystoupení Jiřího Korna na Českém slavíku 2022:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz