Domácí

Záchranáři oplakávají kolegu. Měl slavit narozeniny, místo toho mu šli na pohřeb

Záchranáři oplakávají kolegu. Měl slavit narozeniny, místo toho mu šli na pohřeb
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Blízcí, přátelé a kolegové se v pondělí naposledy rozloučili s řidičem záchranářů Jiřím B., který zemřel ve věku nedožitých 63 let. Narozeniny měl slavit právě v den, kdy ho pozůstalí doprovodili na jeho poslední cestu. Záchranáři na něj vzpomínají nejen jako na schopného pracovníka, ale také jako na výborného parťáka.

"Náš milý kolega v aktivní službě Jiří B., řidič vozidla ZZS, působil na územním oddělení Znojmo 17 let. Před několika dny ve svých nedožitých 63 letech náhle opustil tento svět a dnes jej rodina, blízcí, přátelé a kolegové doprovodili na poslední cestě. Vážili jsme si jej jako schopného pracovníka, ale i výborného parťáka," oznámili v pondělí jihomoravští záchranáři.

Nejbližším kolegům zpráva o nečekaném úmrtí blízkého spolupracovníka vehnala slzy do očí. "Za ty dlouhé roky, které jsme spolu strávili v práci – ve výjezdu, se nám Jirka vryl do našich srdcí. Byl naší nedílnou součástí. Vůně ranní kávy nám vždy připomene jeho nezapomenutelný a opojný baryton, jeho humor, optimismus, ochotu pomoci v jakékoli situaci. Za svoji dlouhou profesní kariéru dokázal pomoci tisícům pacientů," zavzpomínali.

"Drahý Jiří! Milovaný Draku! Byl jsi nám úžasným kamarádem, spolehlivým kolegou, výborným řidičem. Pro každého jsi měl srdce na dlani. V každé krizové situaci jsme se na Tebe mohli spolehnout. Byl jsi náš amatérský IT specialista a Tvůj rozhled a vědomosti v oblasti internetu a informačních technologií by Ti i Google mohl závidět," vzkázali mu dodatečně.

Související obsah

​Jiří si podle kolegů uměl života užívat, ať už na cestách karavanem za sluncem, u moře, v termálech, nebo i doma u vyhřátého bazénu. "Svojí opálenou pletí jsi nám připomínal a vnášel slunce do života i v zimě," upozornili. "Nejednou jsi nás dokázal překvapit a nejinak je tomu i nyní. Odešel jsi příliš rychle a mnozí z nás se s Tebou nestihli rozloučit. Činíme tak tedy dnes a doprovázíme Tě na tvém symbolicky posledním výjezdu. Věz, že v našich srdcích a vzpomínkách zůstaneš navždy!" připojili dojemná slova na závěr.

Záchranáři přišli o dalšího kolegu v krátkém čase. Před letními prázdninami po cestě do práce tragicky zahynul záchranář z Libereckého kraje a dobrovolný hasič z Rumburku Mirek (†45). Muž, který vždy nezištně pomáhal druhým, po sobě zanechal ženu a dvě malé děti. Kolegové Mirka se tehdy rozhodli pomoci zdrcené rodině, a pro pozůstalé proto uspořádali sbírku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz