Domácí

Na silnici našli mrtvého muže. Policie hledá auto s nabouranou přední částí

Na silnici našli mrtvého muže. Policie hledá auto s nabouranou přední částí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Zlínští kriminalisté pátrají po řidiči neznámého auta, který pravděpodobně srazil 60letého muže v obci Francova Lhota na Vsetínsku. Jeho tělo bez známek života našli ležet na silnici policisté v pondělí krátce před půl jedenáctou večer.

V pondělí večer se ve Francově Lhotě stala tragická nehoda. Policejní hlídka střežící pohraniční oblast našla zakrváceného muže, který ležel na silnici a nejevil známky života.

"I přes okamžitě zahájenou resuscitaci se 60letého muže nepodařilo oživit, zemřel tedy na místě," uvedl mluvčí zlínských policistů Petr Jaroš. Přesnou příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva, podle policie ale vše nasvědčuje tomu, že úmrtí způsobil střet s neznámým automobilem.

Související obsah

​K tomu mělo dojít mezi 21:30 a 22:20 nedaleko odbočky k tamnímu kostelu. V tomto časovém rozmezí obcí projíždělo minimálně jedno auto, a policie proto žádá veřejnost o spolupráci.

"Žádáme případné svědky incidentu o informace, které mohou vést k vypátrání automobilu, potažmo jeho řidiče. Je pravděpodobné, že vůz bude mít následkem střetu poškozenou přední část. Jakékoliv poznatky volejte na tísňovou linku 158," dodal mluvčí.

Související obsah

​Jaroš redakci TN.cz upřesnil, že v bezprostřední blízkosti sraženého muže byla na silnici krátká brzdná dráha. "Policisté budou prověřovat také případné záznamy z obecních kamer či z kamer umístěných na rodinných domech," doplnil.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.

Auto v Praze vjelo na chodník, srazilo dva chodce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz