Zahraničí

Ukrajina čelí dalším masivním útokům. Kyjev je bez proudu, hlásí nejméně šest mrtvých

Na území celé Ukrajiny je ve středu hlášen letecký poplach. Podle informací ukrajinských ozbrojených sil zvedlo Rusko do vzduchu strategické bombardéry Tu-95. První exploze byly zaznamenány v Kyjevě. Metropole je bez proudu. Během útoku zemřelo minimálně šest lidí.

Ukrajina vyhlásila ve středu protiletecký poplach na celém svém území. Podle deníku Kyiv Independent otřásají hlavním městem Ukrajiny výbuchy. To potvrdil i starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Na telegramu napsal, že letecké útoky cílí na "zařízení infrastruktury". Poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko uvedl, že ruské střely zasáhly obytný dům na předměstí Kyjeva. Na místě pracují záchranné složky. 

Podle agentury Ukrinform, která se odvolává na šéfa ukrajinské policie, zemřelo během dnešních ruských vzdušných útoků nejméně šest lidí. Dalších 36 utrpělo zranění. Ukrajinské ozbrojené síly hlásí sestřelení 51 ze 70 střel s plochou dráhou letů. Zasáhnout měly i pět ruských dronů.

Celá Kyjevská oblast je bez proudu. Po dopadu raket nad Kyjevem stoupá dým. "Potřebujeme moderní systémy protivzdušné obrany a bojová letadla," napsal Heraščenko.

Na útoky upozornil i šéf Mykolajivské oblasti Vitalij Kim na svém telegramovém účtu. "Oděsa, Mykolajiv, Cherson jsou potenciálně ohroženy raketovými útoky. Vzlétly letouny Tu-95," napsal. V celé Kyjevské oblasti údajně funguje protivzdušná obrana.

Související obsah

Gubernátor Kyjevské oblasti Oleksij Kuleba vyzval tamní obyvatele, aby se přesunuli do krytů. "Sledujte informace z oficiálních zdrojů. Nic nefotíme a nezveřejňujeme na internetu!" žádal je.

Vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta Mykhailo Podolyak informoval o leteckých útocích na twitteru, kde potvrdil, že Ukrajina znovu čelí masivním útokům na infrastrukturu. "Zatímco někdo čeká na výsledky mistrovství světa a počet vstřelených branek, Ukrajinci čekají na další skóre – počet zachycených ruských střel. Probíhá nový masivní útok na infrastrukturní zařízení," napsal.

Ruské raketové útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu způsobily masivní výpadek elektřiny i v Moldavsku. Podle tamního vicepremiéra výpadek zasáhl polovinu země.

Do Putina se obul další silný hráč. "Rusko je stát vyvrhelů, vypadněte z Ukrajiny," řekl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz