Zahraničí

Evropský parlament čelí kyberútokům. Přihlásili se k nim proruští hackeři

Evropský parlament čelí kyberútokům. Výpadky internetu zkomplikovaly práci nejen českým europoslancům v Bruselu. K činu se přihlásila proruská hackerská skupina.

Ve středu čelil Evropský parlament kybernetickým útokům. Problémy přímo z Bruselu potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). K útokům došlo i podle europoslanců Marcela Kolaji (Piráti) a Dity Charanzové (ANO).

"Ano, vypadává nám tady internet," potvrdil na dotaz redakce TN.cz europoslanec Zdechovský. "To znamená, že asi hodinu nešel vůbec v celém Evropském parlamentu. Sekaly se nám e-maily a sekala se nám celá síť," doplnil.

Související obsah

​Kybernetickým útokem se okamžitě začali zabývat odborníci. "Řeší to experti a vše pomalu nahazují," uvedl Zdechovský. "S útokem se poměrně rychle vypořádali a teď řeší, jak zamezit tomu, aby útok pokračoval," dodal.

Podle společnosti BetterCyber se k útoku přihlásila proruská hackerská skupina Killnet. Hackeři na svých stránkách tvrdí, že zahájili útok proti oficiálním stránkám Evropského parlamentu. Že za útokem stojí proruští hackeři, potvrdil krátce nato i Evropský parlament.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová útok potvrdila a dodala i to, že se k odpovědnosti přihlásila prokremelská skupina. Připomněla, že k útoku došlo jen krátce poté, co Evropský parlament označil Rusko za stát podporující terorismus.

Do Putina se obul další silný hráč. "Rusko je stát vyvrhelů, vypadněte z Ukrajiny," řekl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz