Zahraničí

Noční můra záchranářky. U nehody netušila, že bojuje o život dcery

Noční můra záchranářky. U nehody netušila, že bojuje o život dcery
Kanadská záchranářka přišla o dceru | Zdroj: Profimedia

Noční můru prožila kanadská záchranářka, která minulý týden zasahovala při dopravní nehodě a bojovala o život dospívající dívky. Už na zledovatělém úseku dálnice v Albertě jí bylo jasné, že zranění pacientky budou nejspíše smrtelná. A měla pravdu. Až později však zjistila, že o život přišla její dcera, kterou kvůli závažnosti zranění nepoznala.

Když Jayme Ericksonová 15. listopadu dorazila na místo nehody, našla vážně zraněnou dívku zaklíněnou v autě. Téměř půl hodiny bojovala s tím, aby ji dostala z vozidla ven. Zůstala s ní až do chvíle, než pro ni přiletěl vrtulník, aby ji transportoval do nedaleké nemocnice v Calgary.

Záchranářce bylo jasné, že dívka se pravděpodobně dalšího dne nedožije. To ale ještě netušila, že pod rukama jí vyhasínal život dcery, kterou právě kvůli závažnosti zranění nepoznala, informuje portál The Guardian.

Hrozivou pravdu se dozvěděla až na konci směny. Když dorazila domů, zjistila od policistů, že její 17letá dcera Montana se stala obětí nehody. Zranění byla natolik vážná, že dívka musela být odpojena od přístrojů.

Související obsah

​"Ten kriticky zraněný pacient, kterého jsem právě ošetřovala, byla moje vlastní krev. Mé jediné dítě. Moje mladší já. Moje dcera Montana," napsala zdrcená žena v emotivním příspěvku na facebooku. "Ačkoli jsem vděčná za těch 17 let, které jsem s ní prožila, jsem otřesena. Čím by ses stala, má holčičko? Kým bys byla?" ptala se. "Jsem zničená. Jsem na dně. Odešel kus mě," dodala žena.

Když její přítel a kolega záchranář Richard Reed vyprávěl později novinářům o nehodě, při které se auto se dvěma dospívajícími dívkami vracejícími se z venčení psů na ledovce vymklo kontrole a narazilo do protijedoucího kamionu, několikrát se mu zlomil hlas.

Řidička dokázala vozidlo opustit, ale Montana na místě spolujezdce zůstala uvězněna. Její maminka byla první na místě. Později se ještě svému manželovi smutná a frustrovaná svěřovala, že nějaká rodina pravděpodobně ztratí svou dceru.

Související obsah

​"Jako rodič i jako zasahující záchranář vám mohu říci, že toto je víc než noční můra, kterou by si kdokoli z nás dokázal představit," popsal Reed. Ericksonová dodala, že chtěla, aby se svět dozvěděl o dceři, kterou ztratila. "Byla to bojovnice. A bojovala," řekla.

Montana, závodní plavkyně s ambicemi studovat právnickou fakultu, podle matky vždy myslela na potřebné. I proto mohly být orgány mladé dívky darovány dalším pacientům. "Dva z nich zachránily život," řekla Ericksonová. "Jsme tak šťastní, že naše holčička žije dál prostřednictvím dalších lidí a že po této tragédii je mohla zachránit. Víme, že by si to přála, a jsme na ni moc hrdí. Bude nám velmi, velmi chybět," zakončila žena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz