Experti na cestách

Po stopách světových i českých trháků. Podívejte, kam šplhal Tom Cruise

Do nejznámějších filmových destinací se může podívat každý a prozkoumat tak místa, kde třeba Tom Cruise šplhal po nejvyšší budově světa nebo kde Vin Diesel hledal supertajný špionážní program. O tom, kam vyrazit, mluvili Experti na cestách.

Pokud jste velcí filmoví fanoušci, můžete své nadšení z filmů kombinovat s relaxem na nejhezčích plážích. "Pro Čechy to zatím není úplně fenoménem, větší tahák je to pro asijské národy. Ale jsou i Češi, kteří si přejí stát tam, kde stál jejich filmový hrdina," nastínil provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Notoricky známá je například Matmatská vrchovina v Tunisku, kde se natáčely Hvězdné války. "V Dubaji se pak natáčela scéna z Mission: Impossible s Tomem Cruisem, který tam šplhal na nejvyšší mrakodrap na světě. Významné momenty z Rychle a zběsile 7 se točily pak v Abú Dhabí," vyjmenovává Rušikvas.

Související obsah

​Ale třeba film Sex ve městě 2 své fanoušky umí pěkně zmást. Značná část děje se odehrává právě v Abú Dhabí. "Jenže mnoho scén se natáčelo v Maroku, konkrétně v hotelu Sahara Palace v Marrákeši, který poskytl zázemí na ty diskuze dam u vína a jídla. Spousta filmů se také natáčela v Casablance v Marrákeši, ty filmové scenérie a světla fanoušci jistě ocení," doplnil.

V Maroku se natáčel například i kultovní snímek Gladiátor nebo jeden ze světových nejznámějších seriálů moderní doby Hra o trůny. "Přístav tamního města Essaouira se stal hlavním dějištěm některých scén. Město je mimo jiné i na seznamu UNESCO," doporučil destinaci Rušikvas.

Související obsah

​Odborníci ale varují, že mnoho známých filmařských míst na první dobrou nemusíte rozpoznat. "Často nevypadají tak jako ve skutečnosti, protože bývají předělány kulisami, aby to působilo dobově a bylo to správně zasazeno do filmového děje. Na internetu ale existuje dostatek tipů, jak vaše vysněné filmařské místo najít," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz