Experti na cestách

Na zimní dovolené se dá ušetřit. Experti radí, který termín je nejlevnější

Vánoční dovolené se v Česku stávají stále populárnější. Někteří chtějí ujet pryč od shánění dárků, pečení a úklidu, a uchylují se tak ke společnému vánočnímu pobytu, který si zároveň nadělí jako dárek. Toto téma se řešilo v pořadu Experti na cestách.

Pokud přemýšlíte o vánoční dovolené, měli byste si pospíšit. "Kapacita je omezená. Je potřeba nakupovat zájezdy dopředu. A těch destinací, které jsou dostupné z hlediska počasí, poznávání a ceny, není příliš. Je důležité se rychle zorientovat a zakoupit ten zájezd už nyní," doporučuje provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Podle něj se v tomto období nejčastěji jezdí do zemí, jako je Egypt, ale i do Latinské Ameriky, Karibiku, Asie či Ománu a Dubaje. "Čím víc budou lidé váhat s výběrem dovolené na Vánoce a Silvestra, tak musí počítat s výrazným nárůstem ceny," varuje místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Související obsah

​Jestli ale chcete ušetřit svoji peněženku, a přesto si přejete někam vyrazit, nejlepší termín podle odborníků je hned na začátku roku. "Kolem 5. a 6. ledna ty ceny prudce klesají a výběr je širší. Spousta lidí volí období v první polovině ledna, protože situace je z hlediska ceny mnohem příznivější," poradil Papež.

Naštěstí pro cestovní průmysl se různé nepříjemné prognózy o tom, že lidé nebudou cestovat po pandemii koronaviru, nenaplnily. "Zájem o hory na začátku roku je srovnatelný jako před covidem. Ani inflace, ani mírné zdražení ubytování na lidi nemá vliv," zmínil Papež.

Související obsah

​Podle něj lidé dovolenou potřebují. "Třeba si ji zkrátí z dvou týdnů na deset dní, ale neodřeknou si ji úplně," dodává. A když lidé počítají každou korunu, mohou si podle expertů vybrat termín kratší dovolené – třeba od pondělí do čtvrtka. Hoteliéři totiž prý v tomto termínu jdou často s cenou dolů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz