Domácí

Plzeňští záchranáři oplakávají svého kolegu. Srazilo ho auto

Plzeňští záchranáři oplakávají svého kolegu. Srazilo ho auto
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Ve středu tento svět navždy opustil dlouholetý lékař Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Jan Špeta. Zhruba před měsícem ho při projížďce na kole srazilo auto, ze svých zranění se bohužel nezotavil. Se záchrankou spolupracoval přes 20 let.

Ve věku 70 let ve středu navždy odešel lékař plzeňských záchranářů Jan Špeta. Kolegové ho popisují jako člověka mimořádně vlídného a empatického nejen ke svým pacientům, ale i k nim samotným.

"Honzíku, zachránil jste mnoho lidských životů, řadě pacientů jste pomohl i vlídným slovem a přátelským přístupem. Snad Vás už nic nebolí a usmíváte se našemu zdejšímu lidskému pachtění. S úsměvem na tváři si Vás také budeme navždy pamatovat. Díky za Vaši práci a čest Vaší památce!" vzkázali mu kolegové z krajské záchranné služby.

Související obsah

​Jan Špeta vystudoval lékařskou fakultu na Univerzitě Karlově. Roku 1975 začal pracovat jako chirurg v nemocnici v Plané u Mariánských Lázní. Řady záchranářů rozšířil v roce 2001, sloužil na výjezdových základnách ve Stříbře a v Kralovicích. Kmenovým lékařem záchranné služby se stal roku 2012 ve výjezdové skupině rychlé lékařské pomoci.

Mimořádně vitální byl zesnulý lékař i ve svých 70 letech, což se mu paradoxně stalo osudným. Zhruba před měsícem ho totiž při projížďce na kole srazilo auto. Z utrpěného zranění se bohužel nezotavil a ve středu kolem poledne zemřel.

Související obsah

​Záchranáři přišli o dalšího kolegu v krátkém čase. V pondělí se naposledy rozloučili s řidičem jihomoravské záchranné služby Jiřím B., který zemřel ve věku nedožitých 63 let. Před letními prázdninami po cestě do práce tragicky zahynul záchranář z Libereckého kraje a dobrovolný hasič z Rumburku Mirek (†45).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz