Domácí

Obchody prozradily, jak budou otevřené na Štědrý den. V některých nenakoupíte

Obchody prozradily, jak budou otevřené na Štědrý den. V některých nenakoupíte
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Někteří lidé na Štědrý den chtějí mít už jen pohodu a klid, jiní ale dohánějí poslední resty včetně nákupů. Ne všude ale budete moci nakoupit. Penny Market i letos pokračuje ve své poměrně nové tradici, kdy nechá své prodejny uzavřené. Jiné obchodní řetězce se ale zákazníkům v dopoledních hodinách otevřou. Pozor však na to, kdy na nákup vyrazíte.

Někdo si nestihne nakoupit v jiný den, další ráno zjistí, že mu chybí ingredience do bramborového salátu. Ať už jsou důvody jakékoliv, i na Štědrý den lidé míří do supermarketů. Měsíc před Vánocemi už obchodní řetězce mají v otevírací době jasno. Ve většině z nich si budete moci v dopoledních hodinách nakoupit.

Například sortiment v hypermarketech Globus bude k dispozici od 7 hodin do 11:45. Čtvrt hodiny před polednem se uzavřou také prodejny Kauflandu a Albertu. "Abychom mohli zaručit, že poslední pokladní transakce projde ještě před 12. hodinou, kdy podle zákona musíme zavřít prodejny, prosíme příchozí zákazníky, aby do prodejen vstupovali nejpozději v 11:45," vysvětlil mluvčí Albertu Jiří Mareček.

Související obsah

​Do Lidlu a Tesca raději vyrazte s větším předstihem, otevřeno totiž na Štědrý den budou mít pouze do 11:30. Mluvčí obchodního řetězce Billa Dana Bratánková redakci TN.cz sdělila, že teprve chystá v nejbližších dnech vydat tiskovou zprávu. V uplynulých letech ale vždy měl tento řetězec na Štědrý den otevírací dobu do 12 hodin.

Obchody nad 200 metrů čtverečních mají ze zákona povoleno mít na Vánoce otevřeno pouze v dopoledních hodinách, umožnit zákazníkům nakupovat déle tak legálně nemohou. Mohou ale zavřít dříve nebo neotevřít prodejny vůbec. Touto cestou se rozhodlo vydat vedení obchodního řetězce Penny Market. Zavřené tak zůstanou na Štědrý den všechny jeho prodejny.

Související obsah

​"Chceme, aby naše kolegyně a kolegové měli v nejvýznamnější den roku čas věnovat se tomu nejdůležitějšímu, co v našich životech máme, tedy svým rodinám a nejbližším. Dáváme přednost spokojenosti našich lidí před finančním benefitem, který by nám tržby v tento den přinesly," vysvětlil jednatel společnosti Radek Hovorka.

Není to nicméně poprvé, kdy se Penny Market uchýlil k tomuto rozhodnutí. Prodejny nechává na Štědrý den zavřené pravidelně od roku 2017.

S blížícími se svátky startují i tradiční vánoční trhy:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz