Domácí

Miroslav Etzler: Prodělal jsem démonický covid, stále bojuji s následky

Je to už více než rok od chvíle, kdy herec Miroslav Etzler (57) skončil na covidovém oddělení českolipské nemocnice. Následky nemoci však pociťuje dodnes. Ve Víkendové Snídani prozradil, kvůli komu se musí udržovat v kondici a jak překonal sám sebe.

Hvězda oblíbených seriálů TV Nova (například seriálu Ordinace v růžové zahradě nebo Pojišťovna štěstí) prodělala loni na podzim covid. Průběh nemoci však měl Miroslav Etzler velmi těžký. "Mám za sebou démonický covid. Dávali mi pět procent na přežití," přiznal v sobotu ve Víkendové Snídani.

Během své hospitalizace se stal také terčem útoků některých lidí, protože není očkovaný. Po zkušenosti s nemocí, kvůli které strávil více než měsíc v nemocnici, řekl, že nenaočkovat se byla jedna z největších chyb, kterou udělal. "Nenechat se očkovat byla obrovská chyba," napsal tehdy na sociálních sítích.

"Následky budu cítit navždy. Například když jdu do schodů, stále se zadýchávám," dodal. A nemůže za to prý jen covid. "Kdysi jsem byl jako James Bond, dnes jsem jako Otesánek," řekl teď po roce s úsměvem.

Související obsah

​Nedávno překonal sám sebe, a to při focení plakátu k divadelní hře Cravate club. V košili, obleku a kravatě se totiž musel potopit pod vodní hladinu. "Špatně se mi stále dýchá, ale dal jsem to," popsal zážitek.

Kondici a zdraví se snaží udržovat hlavně kvůli svému synovi Samuleovi, kterému ještě nebylo pět let. "Když mi přítelkyně zavolala, že čeká dítě, nevěděl jsem, co mám dělat. Dnes si roli otce užívám naplno, je to nádhera," řekl herec.

eva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz