Zahraničí

Chtěli oslavit, že přežili. Vyfotili se u letadla, které zabilo dva hasiče

Chtěli oslavit, že přežili. Vyfotili se u letadla, které zabilo dva hasiče
Havarované letadlo společnosti LATAM | Zdroj: Profimedia

Velkou kontroverzi na sociálních sítích vyvolala fotografie dvojice pasažérů, kteří se vyfotili před poškozeným letadlem v Limě. Nejspíše totiž nevěděli, že při nárazu letounu do hasičského vozu zemřeli dva hasiči.

V polovině listopadu se stala na letišti v peruánském hlavním městě Lima tragická nehoda. Startující Airbus A320 jihoamerických aerolinek LATAM narazil křídlem do hasičského vozu, který tam podle BBC prováděl nácvik zásahu. Ke vzletové dráze ale přijel příliš blízko. V autě zahynuli dva hasiči –⁠ Ángel Torres a Nicolás Santa Gadea.

Letadlo se po nárazu naklonilo na stranu a začalo hořet. Požár se ale ostatním hasičům podařilo rychle uhasit. Naštěstí tak z posádky ani cestujících nikdo nezemřel. Podle Hlasu Ameriky se asi 20 lidí při nehodě zranilo a muselo být převezeno do nemocnice.

Související obsah

Při evakuaci si pak dva z pasažérů stihli udělat selfie s poškozeným letadlem v pozadí. Jeden z nich ji pak zveřejnil na twitteru s popiskem: "Když vám život dá druhou šanci." Nejspíš v tu chvíli ještě netušil, že si náraz vyžádal dva lidské životy.

Příspěvek obdržel přes 200 tisíc lajků. Objevila se pod ním ale i kritika. "Není to trochu nevhodné, zveřejňovat selfíčko z místa, kde zemřeli dva lidé?" ptal se například jeden z uživatelů. "Je jednoduché je kritizovat. Představte si, čím si tam prošli. A že se usmívají? To dělají nervy. Přežili a prostě se vyfotili," brání je ale další.

Jen o pár dní později nezvládlo jiné letadlo přistání na filipínském letišti. Skončilo za ranvejí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz