Zajímavosti

Úlet, extrém, jako spodní prádlo! Stylistka zhodnotila oblečení českých politiků

Politici v Poslanecké sněmovně i mimo ni vyjadřují svou osobnost a postoje také oblečením. Kdo dodržuje trendy a kdo módní cit postrádá? Toto téma probírala v úterním pořadu TALK! stylistka Gabriela Josková.

Součástí práce politiků je i veřejné vystupování, se kterým je neodmyslitelně spjatá móda. "Čeští politici mají většinou vkus, musí ho mít. Móda je součástí jejich marketingové komunikace. Velká část rozpočtu na volební kampaně jde samozřejmě i do módy, protože tak mohou ovlivňovat voliče," nastínila stylistka Gabriela Josková.

Politici mohou podle ní správně zvoleným oděvem blafovat a předat voličům, co zrovna potřebují. "Třeba Andrej Babiš (ANO) chodí mezi své voliče často ve svetru, kterým jako říká: 'Ahoj, jsem váš kamarád, jsem hodný kluk.' Ale tohle všechno je ten marketing," upozorňuje Josková s tím, že móda je součástí volební kampaně.

Související obsah

​Podle ní se dá vypozorovat, kdy Babiše obléká jeho tým a kdy ne. "Jakmile mu to předepíše jeho tým, tak se obléká vkusně a velmi decentně. Ale jakmile se trochu někde zapomene, má pak tričko za deset tisíc korun s logem značky. Což je celkem chyba udělat. Sice se předpokládá, že politici kupují značky, ale neměli by to dávat na odiv," míní stylistka.

"Alena Schillerová (ANO) se velmi dobře obléká, ví, co jí sluší. Ale řekla bych, že je někdy extrémní," zmínila Josková. Podotkla ale, že Schillerová patří spolu se senátorkou Miroslavou Němcovou (ODS), Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a ministryní obrany Janou Černochovou (ODS) mezi nejlépe oblékající se političky v Česku.

Související obsah

Nejtěžší je podle ní hodnotit premiéra Petra Fialu (ODS), který se v saku snad narodil a těžko se kritizuje. Ještě lépe je na tom ale podle ní ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Přešlapy nenachází ani u předsedy SPD. "Tomio Okamura i Radim Fiala z SPD nosí vždy super obleky. Jediná výjimka je tam Foldyna, ten je tak extravagantní člověk, až je to rušivé," myslí si Josková. Pochvalu dostal i pirátský předseda Ivan Bartoš za lidovost, kterou podle ní nepředstírá.

Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) se podle stylistky dopustil zásadního přešlapu, když si nedávno sundal sako a nechal se bez něj zvěčnit. "Business košile by se neměla nosit bez obleku, je to vlastně spodní část obleku, takové spodní prádlo. Je to ale pravidlo, které už moc lidí nedodržuje," vysvětlila Josková.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz