Zahraničí

Zásadní změna na Ukrajině. Putin spouští další fázi operace

Zásadní změna na Ukrajině. Putin spouští další fázi operace
Ruský prezident Vladimir Putin (29. 11. 2022) | Zdroj: Profimedia

"Speciální vojenská operace", jak kremelská propaganda nazývá válku na Ukrajině, vstupuje do další fáze. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil úřadům, aby začlenily v září anektované oblasti do ruského soudního systému. Moskva přitom nad těmito územími nemá plnou kontrolu.

Začíná nová fáze "speciální vojenské operace", oznámil v úterý ruský prezident Vladimir Putin. Její součástí bude začlenění Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti do soudního systému Ruské federace. Informovala o tom agentura TASS

Moskva čtveřici regionů anektovala před dvěma měsíci na základě zmanipulovaných referend. "Po výsledcích referend byly z vůle milionů lidí k Rusku připojeny čtyři nové subjekty. Předpokládá se, že na těchto územích vzniknou federální soudy. Nejvyšší soud spolu s dalšími orgány soudní moci mají plné ruce práce s vytvářením nových složení soudů a jejich rychlou integrací do ruského soudního systému," uvedl Putin.

Teprve po završení tohoto procesu bude moct Rusko podle Putina garantovat nedotknutelnost práv a svobod svých občanů, píše agentura RIA Novosti.

Související obsah

Území anektovaných oblastí přitom ruská armáda nemá plně pod kontrolou. Ukrajinské ozbrojené síly v uplynulých týdnech prováděly úspěšnou protiofenzivu, osvobodily třeba Cherson a jeho okolí.

"Soudní integrace je velmi vážnou záležitostí, která je spojená nejen s výběrem obsazení soudů, ale také s výstavbou nových budov a materiálně-technickým zabezpečením jejich činnosti," uzavřel Putin.

Putinův zdravotní stav se zhoršuje. Na schůzce mu zmodraly ruce:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz