Zahraničí

Hvězdný pár se rozvedl. Rapper Kanye West musí platit milionové alimenty

Jeden z nejsledovanějších párů Hollywoodu se po dvouletém procesu rozvádí. Rapper Kanye West se kompletně odstřihl od své exmanželky, modelky a televizní celebrity Kim Kardashianové. Populární zpěvák bude nyní muset platit bývalé manželce masivní alimenty.

Americký rapper Kanye West, který se nedávno nechal přejmenovat na Ye, a podnikatelka, modelka a televizní celebrita Kim Kardashianová se rozvedli. Zakončili tak dvouletý proces, při kterém měli problémy se dohodnout například na péči o děti, které spolu mají. V manželství strávili osm let, z toho poslední dva roky se rozváděli.

Hvězdný pár spolu má čtyři děti, přičemž nejstarší North má 9 let a nejmladšímu Psalmovi jsou 3 roky. Prostřední Saint se narodil před 6 lety a dcera Chicago je stará 4 roky. Bývalí partneři se budou dělit o výdaje na výchovu dětí a také o výdaje na zdravotnictví, vzdělání a zabezpečení. Děti budou ve střídavé péči, píše portál Guardian.

Rapper zároveň bude muset Kardashianové vyplácet vysoké alimenty. Podle dohody bude muset své exmanželce platit 4,88 milionu korun každý měsíc. Na druhou stranu se oba bývalí partneři vzdali nároku na podporu jeden druhého, jak uváděla jejich předmanželská smlouva. Podle té se také rozdělí majetek obou celebrit, uvedl portál People.

Související obsah

Na žádost Kardashianové byli oba partneři soudně rozvedení už letos v březnu, detaily jako výživné však měly být vyřízeny až před soudem, který má začít 14. prosince. Původně se zdálo, že bude rozvod, o který Kardashianová požádala vloni v únoru, hladký a rychlý.

To se ale nakonec nestalo především kvůli Yeho výbušné povaze. Na začátku letošního roku začal Ye na sociálních sítích útočit na rodinu Kardashianové i na jejího tehdejšího partnera Petea Davidsona. Obviňoval je například z toho, že mu brání stýkat se se svými dětmi.

Pro Yeho navíc může být v budoucnosti obtížné vysoké alimenty platit. S rapperem nedávno přerušilo partnerství množství módních značek kvůli zpěvákovým antisemitským výrokům. Mezi nimi byla i firma Adidas, s níž Ye produkoval sérii luxusních bot Yeezy. Přišel tak o výraznou část svých příjmů.

Adidas přerušil kontakty s Kanyem Westem. Trestá ho za protižidovské komentáře:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz