Krimi

Kramný v slzách: U soudu zazněl jeho hovor krátce po nálezu těl jeho rodiny

Druhý den soudu o obnovení procesu s Petrem Kramným začal v úterý v 9:15. Soud se zabýval znaleckými posudky dodanými obhajobou. Některé části jednání byly velmi emocionální, a to hlavně v momentě, kdy zazněl záznam Kramného telefonátu pojišťovně krátce po smrti jeho manželky a dcery.

Druhý den jednání soudu o obnovení procesu s Petrem Kramným, který se týká vraždy jeho manželky a dcery, skončil krátce po 13. hodině. Soudnímu senátu složenému ze čtyř soudců předsedá Šárka Skalská.

K soudu se v úterý dostavili soudní znalci Zdeněk Horák a Zdeněk Šňupárek. Podle obhajoby mají znalci nové důležité informace pro celý případ. Dopoledne také nechal soud přehrát odposlechy Kramného z přípravného řízení k původnímu procesu.

Související obsah

Odposlechy a záznamy hovorů

Mezi odposlechy a záznamy se objevily rozhovory mezi Kramným a bývalým novinářem Blesku Etiennem Bláhou, který mu nabízel peníze za fotky u hrobu Kramného manželky a dcery. Dále zazněly hovory s Kramného tetou a sestrou. Nakonec nechal soud přehrát záznam hovoru, kdy Kramný volal 30. července 2013 svou pojišťovnu. Hovor vznikl krátce poté, co měl Kramný dle své výpovědi zjistit, že jsou Monika a Klárka mrtvé. Kramný se při poslechu rozplakal, stejně tak jeho matka, která si uslzený obličej skrývala v dlaních. Nahrávka byla již dříve zveřejněna, zde si můžete poslechnout úryvek:

​Tato nahrávka byla důvodem, proč prezident Miloš Zeman odmítá milost pro Petra Kramného. Několik měsíců po vynesení rozsudku prohlásil, že jej o vině Petra Kramného přesvědčil fakt, že Kramného první telefonát po smrti manželky a dcery byl na pojišťovnu. Nicméně první hovor Petra Kramného podle Spolku Šalamoun, který nahrávku zveřejnil, byl jeho matce, která mu mimo jiné radila, ať zavolá na pojišťovnu. Při cestách do zahraničí se také běžně doporučuje, aby se v případě jakékoliv krizové situace jako první volalo právě své pojišťovně.

Povolaní znalci se vyjadřovali ke zraněním na těle Moniky a Klárky Kramných. Horák ve svém posudku vyloučil možnost, že by oběti byly usmrceny elektrickým proudem. Šňupárek uvedl, že zranění na těle Moniky Kramné neodpovídají typickým zraněním po užití elektrického proudu a že mohla vzniknout při pitvě či při převozu do Česka. Další informace si můžete přečíst v on-line reportáži na konci článku.

Další jednání soudu je nařízeno na 8. února 2023, kdy se budou číst závěrečné řeči.

První den u soudu

​První den soudu vystoupili znalci Ivo Šteiner a Alexander Pilin. Šteiner kritizoval proces zkoumání vzorků ze srdcí Moniky a Kláry Kramných a zničení těchto materiálů, Pilin zase napadl určení příčiny smrti jako způsobené elektrickým proudem. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Kramného poslal v roce 2016 soud na 28 let do vězení za vraždu jeho manželky Moniky a dcery Klárky. Ty zemřely v červenci 2013 v egyptské Hurghadě. Kramný svou vinu popírá, byl odsouzen na základě nepřímých důkazů.

Časová osa kauzy Kramný | Zdroj: TN.cz

​​Podívejte se na úterní vysílání TN Live ke kauze Kramný včetně hodinového záznamu z jednání soudu v případu obnovení procesu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz