Domácí

ČEZ rozdá zaměstnancům štědré bonusy. Každý dostane 60 tisíc!

Zaměstnanci polostátní energetické společnosti ČEZ dostanou od ledna přidáno o 10 %. Vedení ČEZu, který za první tři čtvrtletí letošního roku díky energetické krizi zosminásobil svůj zisk, navíc vyplatí všem zaměstnancům bonus 60 tisíc korun.

Odměnu 60 tisíc korun společnost vyplatí ve dvou termínech společně s listopadovou a lednovou výplatou, tedy 30 tisíc korun každý měsíc. Mimořádná prémie bude stát přes miliardu korun.

"Je to výsledek vyjednávání s odborovou organizací, vládě nepřísluší do toho zasahovat ani to jakkoliv komentovat. Odměny rozdává celá řada firem, takže v tomto nevidím nic mimořádného," reagoval premiér Petr Fiala (ODS).

Rozdělení bonusu na dvě části je pro společnost prý výhodnější, protože od příštího roku bude zatížená daní z mimořádných zisků. "Vláda místo toho, aby zavčasu, tak jak jsme navrhovali, nařídila ceny výrobcům elektrické energie, tím pádem i ČEZu, tak je nechali vydělat neskutečné zisky, následně to komplikovaně daní a ty peníze stejně rozdává," prohlásil místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO)."

Související obsah

S 28 000 zaměstnanci je ČEZ největší energetickou společností. Většinovým vlastníkem firmy je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 % jejích akcií.

Firma navíc už na konci května informovala, že všem členům představenstva vyplatí maximální výši roční odměny za rok 2021.

Osm členů představenstva si tak rozdělilo téměř 135 milionů korun. Generální ředitel Daniel Beneš si přišel na bezmála 35 milionů korun. Společnost za tři čtvrtletí letošního roku téměř zosminásobila svůj zisk, za celý rok ČEZ očekává zisk 65 až 75 miliard korun.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz