Domácí

O firmu, která lákala seniory na falešné prohlídky, už se zajímá i policie

Kolem firmy Grand medical efekt, o jejíž prodejních akcích zaměřených na seniory jsme informovali v předešlých dnech, začíná být rušno. O společnost se zajímá Česká obchodní inspekce, Státní zemědělská a potravinářská inspekce a brzy nejspíš i policie. Jenže firma s úřady nekomunikuje. Kdo za ní stojí, také není jasné, stejně jako to, co obsahují její doplňky stravy. Za tisíce korun je prodávala lidem, kteří byli pozváni na zdravotní vyšetření.

Zdravotní měření v režii Grand medical efekt. Chvíle vážení a pak důkladná prezentace výrobků. Prý prvotřídní kvality. Firma lidi na "prohlídky" zvala jménem vyhlášené nemocnice IKEM, ta s nimi neměla nic společného.

Doplňky stravy nepodléhají přísné kontrole jako léky. Výrobce ale musí uvedení na trh hlásit ministerstvu zemědělství. To se u Noubolexu a Noustressu nestalo. Jestli obsahují to co výrobce tvrdí, je tak otázka.

"Já myslím, že je to jednoznačný návod k tomu, aby se doplňky stravy pořizovaly v lékárnách. Protože tam jsou všechny registrované," uvedl Michal Hojný z představenstva České lékarnické komory.

Související obsah

Státní zemědělské a potravinářské inspekci jsme podali podnět, aby Noubolex a Noustress prozkoumala. To může trvat i měsíce. "Záleží na tom, zda a jak s námi kontrolovaná osoba spolupracuje," vysvětlil Marek Bartík, mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

A to je právě v případě Grand medical efekt problém. "Je tu jednoznačná nesoučinnost, jsou tu v podstatě vytvářeny překážky pro řádné dokončení kontroly," řekl Martin Štěpánek, ředitel potravinářského odboru ministerstva zemědělství.

Už před časem zahájila s firmou správní řízení Česká obchodní inspekce. Výsledek také zatím žádný.

O firmu už se zajímá i policie. Ta vyzývá lidi, kteří se cítí poškozeni, aby se ozvali.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz