Zahraničí

Američané řekli, co se podle nich stane na Ukrajině. Prozradili, co Putin nechápe

Američané řekli, co se podle nich stane na Ukrajině. Prozradili, co Putin nechápe
Válka na Ukrajině - Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Boje na Ukrajině zpomalily a na frontě se v posledních týdnech nic moc nemění. Podle ředitelky americké centrály tajných služeb Avril Hainesové tento stav bude až do konce zimy pokračovat. Ruský prezident Vladimir Putin podle ní nemá přesné informace o problémech jeho armády.

"Už nyní vidíme, jak se zpomalilo tempo konfliktu a očekáváme, že to pravděpodobně bude pokračovat v následujících měsících," prohlásila na bezpečnostním fóru v Kalifornii. To však neznamená, že Ukrajinci, kterým se po ruské invazi na frontě dařilo, oslabili, upozornil web stanice BBC.

Válka na Ukrajině trvá už přes devět měsíců a Rusko přišlo o více než polovinu obsazeného území. Obě strany nyní podle Hainesové doplní zásoby, zotaví se a boje budou pokračovat na jaře. 

Hlavními cíli ruského dobývání jsou podle ní momentálně okolí města Bachmut a Doněcká oblast na východě napadené země. V dalších bojích na jaře ale Rusům moc nevěří. "Toto období vidím optimističtěji pro Ukrajince," sdělila.

Související obsah

Podle amerických tajných služeb totiž Putin nemá přesné informace o tom, v jakém stavu jeho armáda je. "Vidíme nedostatky v zásobách munice, morálce, zásobování, logistice, čelí řadě problémů," řekla Hainesová. Problémem pro Kyjev podle ní zase můžou být ekonomické problémy, které invaze způsobila, informovala agentura Reuters.

Rusko soustřeďuje momentálně své síly v asi 15 kilometrů dlouhém úseku u Bachmutu. Pokud by se ale Rusku podařilo město obsadit, strategicky by to nic neznamenalo a šlo by spíše o symbolické vítězství, tvrdí britská rozvědka na twitteru

Rusové stále bombardují Ukrajinu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz