Zajímavosti

Tajemný úkaz na Marsu: Fotka, nad kterou si vědci lámou hlavu

Tajemný úkaz na Marsu: Fotka, nad kterou si vědci lámou hlavu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Lovci důkazů o mimozemském životě věří, že na povrchu Marsu našli velkou sochu starověkého mimozemšťana, kterou na fotce zachytila sonda amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Spekulují, že planetu mohla v minulosti obývat civilizace podobná naší.

Slavný lovec mimozemšťanů Scott Waring tvrdí, že na fotce z povrchu Marsu objevil sochu, která dokazuje mimozemskou existenci. Když záběr pořízený výzkumným vozítkem přiblížil a otočil, v kamenném útesu si všiml kusu skály, která vypadá, jako by měla oči, nos, ústa a korunu nebo klobouk.

Tvář podle Waringa nepůsobí jako lidská, její rysy spíš připomínají nějakého plaza. Socha tak mohla být inspirována vodním tvorem. Zapadalo by to i do teorie NASA o tom, že rudá planeta měla kdysi povrch tvořený převážně vodou.

Související obsah

Nález zapůsobil na nadšence do výzkumu Marsu. Někteří ho porovnávali s ikonickými sochami z Velikonočního ostrova, jiným zase připomíná sochu Ježíše na kopci nad brazilským Riem de Janeirem, uvedl magazín Esquire.

Snímek se stal hitem sociálních sítí. Chvíli si nad ním lámala hlavu i vědecká obec, odborníci ale nakonec rychle dospěli k závěru, že útvar je ve skutečnosti jen štěrbinou ve skalním povrchu. A s největší pravděpodobností vznikla erozí.

Na povrchu Marsu objevila NASA led. Může za to náraz meteoritu (10/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz