Domácí

Nastoupená posádka a zapnutá světla. Hasiči uctí památku zesnulého kolegy

Nastoupená posádka a zapnutá světla. Hasiči uctí památku zesnulého kolegy
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Poslední rozloučení se zesnulým hasičem Janem Dvořákem se uskuteční ve středu 7. prosince v České Lípě. Dobrovolný hasič tragicky zemřel při požáru roubenky v Novém Boru na Českolipsku. Zřítil se na něj strop, když se snažil zachránit nemocného seniora. Památku svého kolegy uctí i hasiči.

Rodina zveřejnila parte dobrovolného hasiče, který zahynul při požáru budovy v Novém Boru. Blízcí se s ním naposledy rozloučí ve středu. "S bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným a známým, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, syn, bratr, strýc, švagr, přítel a kamarád, pan Ing. Jan Dvořák. Zemřel tragicky dne 30. listopadu ve věku 39 let," stojí na parte.

Statečného Jana Dvořáka uctí i jeho hasičští kolegové. "Hasičský záchranný sbor ČR ve středu od tří hodin odpoledne uctí minutou ticha památku zesnulého kolegy, dobrovolného hasiče Ing. Jana Dvořáka," informovali hasiči na sociálních sítích.

Související obsah


"Pieta proběhne vyjetím techniky Hasičského záchranného sboru ČR před stanice se zapnutým výstražným světelným zařízením a nastoupením posádky v zásahovém stejnokroji k uctění památky zesnulého hasiče minutou ticha od 15:00 do 15:01," popsal Hasičský záchranný sbor ČR (HZS ČR) smuteční chvíli.

"Na všech budovách HZS ČR budou vyvěšeny černé vlajky. Obdobným způsobem doporučujeme uctění památky také dalším jednotkám sboru dobrovolných hasičů," vyzvali hasiči i další jednotky hasičů k podobnému projevu úcty.

Podívejte se na reportáž z tragického požáru (12/2022):

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz