Zahraničí

Dva velké požáry v Rusku. Hoří obří obchod v Moskvě i továrna

V Rusku vypukly hned dva velké požáry. V Moskvě vzplanulo jedno z největších obchodních center v Evropě a na Sibiři hoří velká továrna na výrobu pneumatik.

Masivní požár zachvátil v pátek ráno obchodní centrum Chimki na severozápadním předměstí Moskvy. Oheň zuřil na ploše asi 18 tisíc čtverečních metrů, uvádí ruská agentura TASS. Hořet mělo začít v jednom z hobbymarketů, který je součástí centra. Střecha objektu se následně zhroutila.

Podle agentury si oheň vyžádal jeden lidský život. Mělo jít o pracovníka bezpečnostní služby. "Bohužel, jeden člověk zemřel. Teď pracujeme na zvládnutí požáru," potvrdil informaci šéf záchranných složek v Moskevské oblasti Sergej Poletykin. Do hašení se zapojilo 141 hasičů a 47 aut. Podle britského deníku Daily Mirror byly na místě slyšet exploze.

Související obsah

Další velký požár vypukl v továrně na pneumatiky ve městě Barnaul jižně od Novosibirsku. Požár tam zachvátil jednu z výrobních budov o ploše asi 1 000 čtverečních metrů. O požáru informovala ukrajinská agentura Unian.

Maso a mléko na příděl. V Rusku už tisknou potravinové lístky:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz