Další ze světových lídrů hodil vidle do snahy Západu uvrhnout Rusko do mezinárodní izolace. Nasvědčuje tomu reakce argentinského prezidenta Alberta Fernándeze na telefonát s ruským protějškem Vladimirem Putinem.
Argentinské vítězství na mistrovství světa ve fotbale neušlo pozornosti ani ruského prezidenta Vladimira Putina. Bezprostředně po zápase telefonicky gratuloval Albertu Fernándezovi.
"Vladimir Putin právě mluvil po telefonu s argentinským prezidentem a srdečně mu blahopřál k vítězství Argentiny na mistrovství světa ve fotbale," informoval podle agentury TASS mluvčí šéfa Kremlu Dmitrij Peskov.
Moskva se světového šampionátu kvůli rozpoutání války na Ukrajině účastnit nemohla. Fernández si s Putinem přesto vřele popovídal. Sport by podle něj neměla ovlivňovat politika.
"Děkuji za tento pozdrav od prezidenta Putina. Kéž radost, která dnes spojuje Argentinu s tolika národy světa, slouží jako příklad: naše společnosti potřebují jednotu a mír," uvedl Fernández na twitteru.
Gracias por este saludo presidente Putin. Que la alegría que hoy une a la Argentina con tantos pueblos del mundo sirva como ejemplo: nuestras sociedades necesitan unidad y paz. https://t.co/g13PYw5iMM
— Alberto Fernández (@alferdez) December 19, 2022
Putin tak v argentinském prezidentovi možná našel potenciálního spojence. Po únorové invazi se od Ruska odvrátil celý demokratický svět v čele se Spojenými státy americkými a Evropskou unií, vyloženě přátelské vztahy už má jen s Běloruskem a Čínou.
Putin už má problémy i s mluvením. Opuchl a lapal po dechu:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz