Naše Česko

Kvakoš měl zlomené nohy, nakonec dolétl až do Afriky

Kvakoš měl zlomené nohy, nakonec dolétl až do Afriky
Ptačí hnízdo (ilustrační fotografie) | Zdroj: Getty Images

Navzdory úspěchům záchranných stanic se někteří živočichové už do volné přírody vrátit nemohou. Stanice pro volně žijící zvířata zveřejnily statistiky za minulý rok.

Měl obě nohy zlomené. Kvakoš noční je chráněným druhem volavky. Podařilo se ho vyléčit, záchranáři ho vypustili do volné přírody. Díky vysílačce zjistili, že odletěl přezimovat až do Afriky.

To je jen jeden ze zhruba 5 200 loňských případů ze Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Dvěma labutím pracovníci stanice pomáhali i během silvestrovských oslav v centru metropole. Vyplašily je petardy, které jsou na místě zakázané.

Související obsah

​"Sice jsme měli klidnější oslavy vítání nového roku než v době, kdy byla zábavní pyrotechnika povolená, musím ale podotknout, že ani současný stav, kdy někteří lidé zákaz nerespektují, není ideální," říká pro TN.cz Zuzana Pokorná z pražské záchranné stanice.

Tisícovce zvířátek se loni také podařilo pomoci ve Stanici Pavlov z Havlíčkobrodska a je mezi nimi též velmi vzácná poštolka rudonohá.

Související obsah

​"Našli jsme ji ve městě Sázava, měla velmi starou zlomeninu křídla. Přežila a zotavila se tak, že požírá červíky a prohání cvrčky," vysvětluje pro TN.cz Petra Hulvová ze Stanice Pavlov. "Létat už asi nikdy nebude, stal se z ní ale miláček. Má velkou chuť žít a jezdí s námi také do škol a školek. Předvádí se tam před dětmi a chytá své oblíbené červíky," dodává.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz