Zahraničí

V Austrálii našli obří ropuchu, mohlo by jít o rekordní exemplář

V severoaustralském deštném pralese byl nalezen obří exemplář ropuchy třtinové, jejíž rozměry zaskočily i úředníky, kteří se zpočátku domnívali, že se jedná o podvrh. Tento "monstrózní" obojživelník je šestkrát větší než průměrná ropucha, váží 2,7 kg a mohl by překonat světový rekord.

Zvíře, kterému se přezdívá Toadzilla, bylo rychle odchyceno a odstraněno z volné přírody. Ropuchy, které byly do Austrálie poprvé dovezeny v roce 1935, jsou jedním z největších škůdců v zemi a jejich populace se nyní odhaduje na více než 2 miliardy jedinců, píše BBC.

Když strážkyně parku Kylee Grayová poprvé spatřila tuto gigantickou žábu při hlídce v Queenslandu, nemohla uvěřit vlastním očím.

Související obsah

"Nikdy jsem nic tak velkého neviděla," řekla pro Australian Broadcasting Corporation."Vypadalo to skoro jako fotbalový míč s nohama. Nazvali jsme ho Toadzilla," dodala.

Její tým Toadzillu rychle odchytil a vrátil se na stanici, aby ji zvážil. Strážci parku sice tušili, že jde o nadprůměrně velký exemplář, ale překvapilo je, že by jeho váha mohla vytvořit nový světový rekord. Ten současný drží v kategorii kategorii největší ropucha jedinec ropuchy obecné, který byl do Guinnessovy knihy rekordů zapsán v roce 1991 a vážil 2,65 kg.

Podle Grayové se tento obří exemplář živil pravděpodobně hmyzem, plazy a malými savci. "Ropucha třtinová této velikosti sežere vše, co se jí vejde do tlamy," řekla bioložka. Ropuchy nemají v Austrálii žádné přirozené predátory a tyto jedovaté druhy způsobily vážné narušení tamních ekosystémů

Druh této žáby se podle Grayové ve volné přírodě může dožít až 15 let. Toadzilla byla následně utracena, což je v Austrálii běžný postup v případě těchto nepůvodních škůdců, a bude darována Queenslandském muzeu.

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz