Hokej

Brankář NHL zažádal o insolvenci. Dluží až miliardu za sbírku exotických hadů

Brankář NHL zažádal o insolvenci. Dluží až miliardu za sbírku exotických hadů
Robin Lehner | Zdroj: Profimedia

Švédský hokejový brankář Robin Lehner, který hájí dres Vegas Golden Knights, je ve velkých finančních problémech. Má závazky ve výši 10 až 50 milionů dolarů (223 milionů až 1,1 miliardy korun). Vše začalo tím, že si v roce 2017 pořídil sbírku exotických hadů, kterou přestal splácet poté, co původní majitel byl po měsíci zavražděn svojí manželkou. Lehner měl v minulosti problémy také s alkoholismem a byla mu diagnostikována bipolární porucha.

Exotické hady koupil Lehner za 1,2 milionu dolarů (26,7 milionu korun) od Bena Renicka. Zaplatil mu první splátku ve výši 200 tisíc dolarů (4,4 milionu korun), ale k dalším platbám už nedošlo poté, co původního majitele zavraždila vlastní manželka, která byla následně odsouzena k šestnácti letům vězení. Nikdy se k tomu ale policii nepřiznala. 

Lehnerovy závazky mohou dosahovat výše až 1,1 miliardy korun, a proto na konci letošního roku zažádal o osobní bankrot, jelikož takovou částku není schopen splatit. Vlastní sice společnost RL Exotics LLC, která provozuje farmu exotických plazů, ale jeho aktiva on sám odhaduje na 1 až 10 milionů dolarů (22 milionů korun až 223 milionů korun). Jeho základní hokejový plat v letošní sezoně je 6,5 milionu dolarů (145 milionů korun). 

Související obsah

​Kromě finančních problémů musel Lehner během svého života řešit i potíže s alkoholismem, do kterých spadl při dlouhé absenci způsobené otřesem mozku. V roce 2018 utrpěl záchvat paniky během soudního sporu o zmíněné hady, načež mu byla diagnostikována bipolární porucha, porucha pozornosti s hyperaktivitou a posttraumatický stres. 

Robin Lehner ve své kariéře oblékal dres Ottawy, Buffala, Chicaga a nyní je hráčem Vegas Golden Knights. V NHL nastoupil do 364 zápasů, ve kterých vychytal 17 čistých kont. Celou letošní sezonu ale pravděpodobně vynechá kvůli operaci kyčle, kterou podstoupil v létě. 

Hokejista McDavid oslavil své 26. narozeniny dvěma góly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události