Zajímavosti

Opuštěná čivava vytvořila světový rekord. Je nejstarším žijícím psem

Opuštěná čivava vytvořila světový rekord. Je nejstarším žijícím psem
Čivava, ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Zbídačená čivava zažívala několik let těžké chvíle. Tou dobou netušila, že se jednou stane držitelkou světového rekordu. Díky ženě, která pejska v žalostném stavu našla a následně mu věnovala potřebnou péči, se stal nejstarším žijícím psem na světě.

Spike. To je jméno nejdéle žijícího psa na světe. Čivava z amerického Ohia oslavila 23. narozeniny, a zapsala se tak do Guinnessovy knihy rekordů. Spikeův osud ale mohl být úplně jiný. Několik let svého života totiž prožil v tragických podmínkách. Z nich ho podle deníku Mirror zachránila až Rita Kimballová.

Rita Spikea našla v roce 2009 na parkovišti před obchodem s potravinami. "Měl oholená záda, kolem krku měl krvavé skvrny od řetězu nebo lana," popsala Rita pro Guinnessův svět rekordů

Související obsah

​Prodavač z tamní prodejny Ritě řekl, že Spike je před obchodem uvázaný už třetí den. "Krmili jsme ho zbytky," řekl Ritě. Ta se proto okamžitě rozhodla o Spikea postarat.

Pes se začal u Rity okamžitě cítit jako doma. Brzy se sžil i s dalšími členy rodiny a zvířaty. Kimballovi totiž měli na farmě koně, krávy i kočky. Tenkrát ale ještě nikdo netušil, že desetiletý Spike se stane jejich mazlíčkem minimálně na dalších 13 let.

Nyní prý rodina i sousedé považují Spikea za celebritu. "Je přátelský, ale protože je téměř slepý a špatně slyší, občas je podrážděný a chce zůstat sám," řekla Rita.

Dosavadním rekordmanem byl Gino z Los Angeles, který dosáhl rekordu 15. listopadu 2022. Bylo mu 22 let a 76 dní.

Záchranné stanice ošetřily rekordní množství zvířat. Mezi nimi je i vlk, kterého srazilo auto:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz