Domácí

Zásah v Praze kvůli úniku chemické látky. Hasiči evakuovali 70 lidí

Do pražské ulice Geologická se v pondělí dopoledne sjely všechny záchranné složky kvůli hlášenému úniku chemické látky, konkrétně sirovodíku. Hasiči evakuovali 70 lidí a na místo povolali chemiky. Ošetření záchranářů naštěstí nikdo nepotřeboval.

Sulfan čili sirovodík může být pro člověka velmi nebezpečný. Je jedovatý, dráždí dýchací ústrojí a oči. Nejprve způsobuje spíše nevolnost, při vysokých koncentracích ale může i zabít. 

Když hasiči dostali hlášení o možném úniku sirovodíku v pražské laboratoři, okamžitě vyrazili na místo. "Během likvidace nebezpečného odpadu v ulici Geologická došlo k úniku chemické látky, pravděpodobně sirovodíku. Měříme koncentrace, proběhla evakuace objektu. Na místě máme dvě jednotky a chemiky," oznámili v pondělí po desáté hodině ranní hasiči.

Po příjezdu na místo se ihned vrhli na odvětrávání prostor laboratoře. Ta sirovodík likviduje běžně. Tentokrát ale chemické látky skončilo v likvidační nádobě o něco více.

Přesto zásah probíhal podle mluvčího hasičů Martina Kavky spíše z preventivních důvodů, protože s tak vysokými koncentracemi, aby mohl plyn pro okolí představovat bezprostřední nebezpečí, se v laboratoři nepracuje. "Žádné zvýšené hodnoty jsme nenaměřili," ubezpečil.

Související obsah

Za pomoci policistů hasiči evakuovali sedm desítek lidí. "Ty evakuace byly z preventivních důvodů," reagovala podobně jako Kavka policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

​"Na místě zasahuje posádka záchranářů, také záchranářů specialistů ZZUM, inspektor a speciální vůz Fenix. Z evakuovaných cca 70 osob nikdo zatím naši pomoc nepotřeboval, všichni jsou bez zranění," dodala k zásahu mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

V půl jedenácté už hasiči ubezpečovali veřejnost, že vše mají pod kontrolou. "Objekt jsme odvětrali, osoby se vrací zpět do objektu. Nikdo nebyl zraněn. Žádné nebezpečí nehrozí," uvedli.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz