Zajímavosti

Ukrajinská rodina prchla před smrtí na Slovensko. Muž zemřel při bouračce

Ukrajinský pár utekl před ruskou invazí na Slovensko. Ani tam ale na dlouhou dobu nenašel štěstí. Těhotná 30letá Alona a její 11letý syn z předešlého vztahu Lev po tragické dopravní nehodě přišli o nastávajícího otce Oleksandra.

Před smrtí utíkala ukrajinská rodina ze své země, kterou téměř před rokem napadlo Rusko. Neunikla jí však ani na Slovensku. Ve středu totiž 43letý Oleksandr nezvládl řízení na silnici mezi Bohunicemi a Bátovcemi, když dostal smyk a narazil do stromu.

Podle webu tvnoviny.sk se auto s návěsem téměř omotalo okolo stromu. Záchranáři tak řidiči nedokázali pomoct a na místě zemřel. Zůstala po něm těhotná 30letá manželka Alona a 11letý nevlastní syn Lev. O společného potomka se prý pár pokoušel již dlouho.

Související obsah

"Nevím, co bez něj budu dělat, ale musím být silná," řekla Alona. Ta nyní musí řešit řadu problémů. Jedním z nich je shánění peněz, které potřebuje k převozu Oleksandrova těla do Kyjeva, kde si přál být pochovaný. V ukrajinském hlavním městě stále žije jeho těžce nemocná matka.

Na Ukrajině mezi tím nadále probíhají ostré boje. Ruské ostřelování podle deníku The Guardian zabilo nejméně deset ukrajinských civilistů a dalších 20 zranilo. Nejhůře na tom údajně byla města na východě a jihu země.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz