Zahraničí

Nový Zéland zasáhly ničivé záplavy. To nejhorší ještě není za námi, tvrdí

Nový Zéland se vzpamatovává z ničivých záplav, při nichž zemřeli nejméně čtyři lidé. Tamní záchranáři pomáhají vynášet zbytky majetku a odklízejí trosky. V největším městě Auckland stále platí výjimečný stav. Podle předpovědí má navíc zase pršet.

Obyvatelé největšího novozélandského města Auckland se snaží zachránit, co se dá. Někteří z nich ale kvůli velké vodě přišli o téměř celý svůj majetek. Domy jsou podmáčené a některé zavalilo i všudypřítomné bahno. "Je to opravdu velká zkáza. Všechno to přišlo tak rychle. Naši sousedé mají děti, naštěstí se jim nic nestalo," řekla obyvatelka města Tauranga Lyn Simpsonová.

Meteorologové navíc nepřinášejí dobré zprávy. V polovině týdne mají přijít nad ostrov opět silné srážky. "Čekají nás těžké dny – velký úklid. Podle předpovědí bohužel víme, že nás čeká další déšť," přidal premiér Nového Zélandu Chris Hipkins.

Související obsah

Podle úřadů si velká voda vzala nejméně čtyři životy. Tisíce lidí musely opustit své domovy a útočiště našly ve školách a tělocvičnách. "Vše bedlivě sledujeme a budeme všechny oblasti informovat. Bohužel to nejhorší ještě není za námi," prohlásila zástupkyně ministerstva pro krizové řízení Rachel Kelleherová.

pv, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz