Zajímavosti

Nova slaví 29. narozeniny. Zavzpomínejte s legendárními tvářemi vysílání

Nova je tu s vámi už 29 let. S nejznámějšími tvářemi televize zavzpomínáme na legendární pořady a podíváme se i do zákulisí oblíbených seriálů. Sledujte speciální vysílání TN Live dnes od 13 hodin.

TV Nova v sobotu slaví 29. narozeniny. V pátek 4. února 1994 v 19 hodin odstartovalo z Národního muzea vysílání první komerční televize v Česku. Název nové stanice byl tehdy vybrán z tisíců návrhů a nápadů zaslaných od diváků. Záhy po svém startu se TV Nova rychle etablovala jako komerční televize s vedoucím postavením na českém televizním trhu.

Nova, která už téměř tři dekády baví miliony diváků všech generací, přinesla přes stovky tisíc hodin vysílání, tisíce hodin zpravodajství a publicistiky a desítky tisíc hodin filmů, seriálů, reality show a zábavných pořadů. V průběhu let se rozšířila o několik tematických stanic, které nabízí divákům nejširší spektrum pořadů.  

Související obsah

​"Jsme pyšní, že jsme už 29 let důležitou součástí životů našich diváků a přinášíme jim kvalitní zpravodajství, zábavu, chvíle napětí i dojetí. Za tu dobu jsme přispěli k rozvoji českého mediálního trhu, vytvořili z TV Nova silnou a stabilní značku, posílili její vedoucí postavení na televizním trhu a dokázali rozšířit její zásah i do on-line světa," říká generální ředitel TV Nova Daniel Grunt.

​A jaká jsou přání TV Nova do dalších let? "Chceme i nadále být nedílnou součástí českých domácností, stavět se na stranu našich diváků, být respektovaným zaměstnavatelem, klíčovým lokálním hráčem mezi SVOD službami a spolehlivým partnerem pro naše obchodní klienty. Naše bohatá minulost je pro nás především pevným závazkem do budoucnosti," doplnil Grunt.

Související obsah

​V pátek 3. února od 13 do 17 hodin v rámci oslav narozenin bude TN Live vysílat speciální program, který se bude věnovat zejména historii televize Nova. Vysílání můžete sledovat v tomto článku, na TN Live, Voyo nebo přes HbbTV.

Diváci se mohou těšit na hosty, kteří byli u začátků vysílání, a to například na bývalé moderátory Zbyňka Merunku, Pavla Poulíčka, Sabinu Laurinovou nebo Zuzanu Bubílkovou. Na svůj start na Nově zavzpomínají i regionální reportér Ivan Berka, moderátor Víkendové Snídaně Pavel Svoboda a moderátor Televizních novin Rey Koranteng.

V sobotu se bude slavit hned od rána. Ve Víkendové Snídani vítězka MasterChef Česko 2021 Besky upeče narozeninový dort jako vystřižený z instagramu. A diváci mohou být u toho od 7:55 na Nově.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz