Zahraničí

Pokusil se ukrást tělo Lenina. Opilého Rusa ale zadržela policie

Pokusil se ukrást tělo Lenina. Opilého Rusa ale zadržela policie
Leninovo mauzoleum v Moskvě | Zdroj: Profimedia

Opilý muž se v sobotu v noci pokoušel násilím dostat do mauzolea Vladimira Iljiče Lenina. Tělo ruského revolucionáře si chtěl odnést. Tak daleko se ale nedostal. Jeho plány totiž překazila policie.

Opilého muže zadržela v sobotu večer ruská policie přímo na Rudém náměstí v Moskvě. Pokoušel se dostat do mauzolea Vladimira Iljiče Lenina. Jeho tělo si pak chtěl odnést.

O incidentu informovala ruská agentura TASS. Na Rudé náměstí v Moskvě policie vyjela v sobotu v noci. Muže tak zadržela přímo při činu.

​Na místo dorazila i záchranná služba. Lékaři u muže potvrdili přítomnost alkoholu v krvi. "Bylo zjištěno, že podezřelý byl ve stavu alkoholové intoxikace," uvedla agentura.

Související obsah

Leninovo mauzoleum stojí v hlavním městě Ruska už od roku 1924, kdy ruský revolucionář zemřel. Mauzoleum bylo postaveno navzdory tomu, že si Lenin přál být pohřben vedle své matky.

Rozkazy sovětského vůdce Josifa Stalina ale zněly jasně. Leninovo tělo nechal nabalzamovat a vystavit veřejnosti. V památníku na Rudém náměstí lze tak i dnes vidět jeho nabalzamované tělo.

Rusové si v lednu připomněli výročí úmrtí Vladimira Iljiče Lenina:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz