Domácí

Na pražském magistrátu se konečně dohodli. Praha bude mít nové vedení

Praha je čtyři měsíce po volbách už jen krůček od složení nové městské rady. Vládní strany se už dohodly na koaliční smlouvě, kterou mají v tomto týdnu schválit. Dohoda obsahuje i konkrétní rozdělení jedenácti křesel v magistrátní radě.

Členové koalice SPOLU podle dohody obsadí pět křesel, Piráti čtyři a STAN zbývající dvě. Spekuluje se, že lidovci zůstanou bez radního, tuto informaci ale zatím oficiálně zástupci koalice nepotvrdili.

Prioritou Pirátů má být městská hromadná doprava, především dostavba linky metra D. To bude mít na starosti končící primátor Zdeněk Hřib, v minulosti kritizovaný mimo jiné za koncepci cyklostezek v centru města.

Související obsah

​Naopak budoucí primátor Bohuslav Svoboda má zodpovídat za oblast bezpečnosti. Mimo jiné chce vybudovat nové operační středisko pro zdravotnickou záchranku. V gesci koalice SPOLU bude rovněž problematika bydlení. Zasadit se chtějí třeba o výstavbu obecních bytů a pomáhat tak rodinám s dětmi.

Současný dosluhující radní pro bydlení Adam Zábranský za Piráty by se měl nově stát radním pro majetek a legislativu. Důležitým bodem je také územní rozvoj, který bude vést volební lídr STAN, architekt Petr Hlaváček. Životnímu prostředí se bude věnovat Pirátka Jana Komrsková.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz