Zajímavosti

Známe původ covidu, tvrdí Američané. Virus se nerozšířil přirozenou cestou

Známe původ covidu, tvrdí Američané. Virus se nerozšířil přirozenou cestou
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Americké ministerstvo energetiky potvrdilo jednu z teorií o původu covidu-19. Podle posledních důkazů měl virus skutečně uniknout z laboratoře v čínském Wu-chanu. Ne všichni ale souhlasí.

Covid s největší pravděpodobností unikl z virové laboratoře v čínském Wu-chanu. To tvrdí ministerstvo energetiky Spojených států amerických, podle kterého to pak způsobilo celosvětovou pandemii.

Američané přišli s přímým tvrzením poté, co FBI údajně odhalila několik nových důkazů, píše deník The Guardian. Ne všichni ale s teorií o úniku viru z čínské laboratoře souhlasí.

Podle deníku Daily Mail několik dalších zpravodajských služeb včetně CIA nadále upřednostňuje jinou z nejčastěji připomínaných teorií. Podle nich mělo dojít k šíření viru prostřednictvím nakažených zvířat na trhu s masem.

Související obsah

​Pandemie covid-19 zasáhla svět v roce 2020. Podle Světové zdravotnické organizace od začátku šíření způsobila téměř sedm milionů úmrtí po celém světě.

Data ministerstva zdravotnictví uvádí, že v Česku bylo o víkendu potvrzeno 237 nových pozitivních případů. V týdnu byl nejvyšší nárůst zaznamenán v pondělí 20. února, kdy laboratoře potvrdily 1 826 pozitivně testovaných.

Covid je nově nemocí z povolání. Na seznam přibyla i bolest bederní páteře:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz