Domácí

Prezident Pavel dostal pokutu. Údaje o sponzorech nebyly transparentní

Prezident Pavel dostal pokutu. Údaje o sponzorech nebyly transparentní
Petr Pavel na tiskové konferenci | Zdroj: Pražský hrad - Kancelář prezidenta republiky

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (ÚDHPSH) potrestal prezidenta Petra Pavla za netransparentní údaje o dárcích v prezidentské kampani. Dostal pokutu 60 tisíc korun, kterou už zaplatil, zjistil magazín Reportér.

ÚDHPSH uložil Pavlovi pokutu 60 tisíc korun. Z jeho transparentního účtu to zjistil magazín Reportér, kterému to potvrdil Jan Outlý z vedení úřadu.

"Úřad Petru Pavlovi uložil pokutu ve výši 60 tisíc korun za to, že přehled sponzorů, který jako kandidát zveřejnil před volbami, neobsahoval, a to bohužel ve výrazné většině případů, povinné informace. Tedy u fyzických osob datum narození a obec pobytu, u právnických osob název, IČO a sídlo," uvedl Outlý.

Související obsah

Protože Pavel pokutu dostal ještě předtím, než se ujal prezidentského úřadu, nevztahuje se na ni přestupková imunita. Z výpisu účtu hlavy státu vyplývá, že platbu poslal v pondělí 13. března.

Úřadujícím prezidentem se Pavel stal 9. března složením slibu, po deseti letech na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana. Ve volbách zvítězil v lednu, ziskem 58,32 procenta hlasů porazil Andreje Babiše (ANO) se 41,67 procenta.

Pavel podepsal sníženou valorizaci důchodů:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz