Domácí

Lyžařská sezona končí. Na horách se sice ještě lyžuje, utne to oteplení

Podle meteorologů nás opět čeká výrazné oteplení. Spousta lidí proto vyrazila na hory. Přírodního sněhu sice už moc není, díky tomu umělému se ale na mnoha místech stále ještě lyžuje.

Parkoviště se na horách plnila hned od pátečního rána a další lyžaře přivážely autobusy. Do hor ale vyrazili i turisté. Proti čtvrtku se sice zvedl vítr, ani to však mnohé neodradilo. "Máme namířeno na Švýcárnu, ze Švýcárny pak na Červenohorské sedlo," popsal jeden z dotázaných.

S koncem prázdnin pomalu končí i lyžařská sezona. Některá střediska vleky už po víkendu zastaví. To ale neplatí třeba o Ovčárně. Na dohled Pradědu je stále ke dvěma metrům sněhu. "Vyrážíme na poslední sníh a užít si běžky. Vidíme, že už je to naposled, je to jasné," zasmutnil další oslovený.

Související obsah

Ráno tam bylo hodně mrazivé, teplota se držela pod nulou ještě před polednem. Výrazné oteplení ale přijde i tam. "Teploty v 1 000 metrech na horách se budou pohybovat kolem pěti stupňů a na Šumavě až kolem devíti. Pokud tak vyrážíte do horských oblastí, vezměte si opalovací krémy," poradila meteoroložka Dagmar Honsová.

V nížinách už ale bude vládnout definitivně jaro. Meteorologové slibují o víkendu až 15 stupňů a příští týden by se rtuť teploměrů měla vyšplhat ještě o pár stupňů výš.

Podívejte se na rozhovor s meteoroložkou Dagmar Honsovou:

ls, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz