Rusko opět řeší případ nakažení antraxem. Nebezpečnou nemocí trpí dva obyvatelé Čuvašska a jeden člověk, který ze zasažené oblasti přijel do Moskvy. Všichni pacienti jsou uzavřeni na infekčních odděleních, dva z nich jsou ve středně těžkém stavu.
Podruhé během pouhých 12 měsíců musí ruští lékaři řešit u svých pacientů nákazu antraxem. Podle webu rbc.ru se jedná o dva lidi z oblasti Čuvašska. Třetím nakaženým je pak člověk, který se ze zasaženého místa přesunul do Moskvy.
"Odbor ruské Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a lidským blahem pro Moskevskou oblast hlásí případ podezření na nákazu antraxem u občana, který do oblasti přijel z Čuvašska," uvedl podle ruské státní agentury RIA Novosti odbor.
Pacienti z Čuvašska jsou údajně ve středně těžkém stavu a mimo ohrožení života. Nakazit se měli při nelegální porážce býka, který nebyl registrován u veterinářů, nebyl proti antraxu očkován a jeho krmivo bylo neznámého původu. Město bylo hned po objevení nákazy uvrhnuto do karantény.
V Rusku naposledy toto bakteriální onemocnění, které může být pro člověka smrtelné, řádilo v červnu minulého roku.
Teplická firma obdržela obálku s nápisem antrax (9/2021):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz