Zahraničí

Ledová bouře zabila v Kanadě dva lidi, milion obyvatel je na svátky bez elektřiny

Ledová bouře v kanadském Montrealu
Bouře proměnila Montreal v ledovou zahradu plnou popadaných stromů | Zdroj: Profimedia

Mohutná ledová bouře zasáhla ve čtvrtek dvě nejlidnatější kanadské provincie včetně Montrealu a zabila dva lidi. Milion odběratelů je bez elektřiny.

Mrznoucí déšť, silný vítr, který vyvracel stromy a námrazou i popadanými větvemi poničené elektrického vedení. Ledová bouře zasáhla východní provincie Quebec a Ontario, kde žije více než polovina ze zhruba 39 milionů obyvatel Kanady, uvedla agentura Reuters. Značně postiženým je druhé největší město Montreal.

Jeden člověk zemřel, když na něj spadl strom. Druhého zabila ulomená větev, kterou se snažil odříznout ze stromu na svém pozemku.

Související obsah

​Vítr a námraza notně poškodily elektrické vedení. Bez elektřiny byl v jednu chvíli milion a čtvrt odběratelů. Přestože firmy nepřetržitě pracují na obnově dodávek, mnoho Kanaďanům bude na velikonoční svátky bez proudu.

Jde o největší výpadek elektřiny v provincii Quebec od roku 1998, kdy ledová bouře uvrhla oblast na několik týdnů do chaosu, informoval web Firstpost.

Montreal se proměnil v ledovou zahradu, silná vrstva ledu pokryla úplně všechno. Odklízení následků bouře bude trvat několik týdnů. Pro obyvatele postižené výpadkem elektřiny byla zřízena nouzová centra.

Sněhová bouře zasáhla Spojené státy. Vysoké vlny ohrožují pobřeží:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz