Zahraničí

Nezvratný osud! Dívka porazila rakovinu, pár dní nato zemřela na jinou nemoc

Nezvratný osud! Dívka porazila rakovinu, pár dní nato zemřela na jinou nemoc
Molly Hinchliffeová | Zdroj: Se svolením Courtney Thompsonové

Teprve 18letá Molly Hinchliffeová z anglického městečka Batley skákala radostí do stropu, když jí lékaři oznámili, že zvítězila nad rakovinou. Jenomže za pár dní bylo všechno jinak. Dívka sice zákeřnou nemoc skutečně porazila, ale podlehla jiným zdravotním komplikacím.

Měla za sebou několik kol drastických chemoterapií, výsledky ale jasně říkaly: rakovina je pryč. Osud si ale pro mladinkou Molly z Velké Británie připravil další ránu, které už se bohužel nevyhnula.

Na tragický příběh upozornil portál Daily Mail. Náročná léčba oslabila dívčinu imunitu natolik, že se její tělo nedokázalo poprat s infekcí, která přerostla v sepsi. Kvůli té jí postupně selhaly všechny životně důležité orgány.

Naposledy vydechla na nemocničním lůžku v obklopení blízkých. Její nejlepší kamarádka Courtney Thompsonová se teď přes web GoFundMe snaží vybrat peníze na důstojný pohřeb.

Související obsah

"Po chemoterapiích byla tak slabá, že to její tělo nezvládlo. Já a její rodina bychom ocenili jakoukoliv finanční pomoc, abychom mohli uspořádat poslední rozloučení," píše Thompsonová. 

Kromě rodičů a přátel za Molly truchlí i starší bratr a dvě mladší sestřičky. Její smrt zdrtila i chlapce, se kterým chodila. Podle Courtney byli "zamilovaní až po uši".

Lidé už dali ve sbírce dohromady 7 260 liber, v přepočtu přes 190 tisíc korun. "Hrozně nás to bolí. Molly byla nádherný a úžasný andílek. Odpočívej v pokoji," uzavřela kamarádka.

Rakovina postihuje stále větší množství lidí v Česku. Určitým typem trpí každý třetí člověk:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz