Zajímavosti

Dvojčata trápí stejné příznaky rakoviny. Nemocná je ale jen jedna dívka

Dvojčata
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Skotská dívka Sophie Walkerová od roku 2017 bojuje s rakovinou ledvin. Se zákeřnou nemocí přišla i řada příznaků. Mezi nimi například bolesti žaludku, zad či rapidní hubnutí. Zvláštní potom bylo, když se to stejné začalo dít i jejímu dvojčeti Megan. Ta je totiž naprosto zdravá.

Zvláštní případ 16letých dvojčat Sophie a Megan Walkerových potrápil lékaře ve Skotsku. Sophie se od svých deseti let léčí s rakovinou ledvin, kterou se jí stále nedaří zcela porazit, uvedl web Mirror. Nemoc se dívce za posledních pět let vrátila celkem čtyřikrát.

Příznaky ale nemá sama. Bledost, bolesti žaludku nebo bolest zad totiž trápí i její dvojče Megan. Lidé si dokonce myslí, že ona je tou nemocnou. Testy přitom ukázaly, že Megan je zcela zdravá.

Související obsah

"Když byla Sophii nemoc poprvé diagnostikována, Megan měla všechny příznaky. Lidé neustále komentují, jak nemocně vypadá," řekla podle deníku Daily Mail matka děvčat Rebecca Walkerová. Lékaři popisují Meganin stav jako něco, co se někdy u dvojčat stává. "Je to úplně bizarní," přidala Rebecca.

Sophie a Megan mají navíc dalších osm sourozenců ve věku od 20 let do osmi měsíců. "Mezitím, co se doma starší děti starají o ty mladší, zůstává Megan v nemocnici po Sophiině boku. Někdy i do tří hodin ráno," promluvila matka o vztahu svých dcer.

Na Slovensku se narodila dvojčata. Každé z nich přišlo na svět jiným způsobem (2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz