Zahraničí

Na Putinově krku se objevila záhadná jizva. Nahrává spekulacím o rakovině

Putin o Velikonocích
Ruský prezident Vladimir Putin během oslav pravoslavných Velikonoc | Zdroj: Profimedia

Na krku ruského prezidenta Vladimira Putina se podle ukrajinských novinářů objevila podivná jizva. Mohlo by jít o následky léčby rakoviny štítné žlázy, o které se v souvislosti s Putinem v minulosti mluvilo. Vysvětlení ale bude nejspíš prozaičtější.

Výrazná jizva na krku ruského prezidenta Vladimira Putina, které si na záběrech z oslav pravoslavných Velikonoc všimli novináři ukrajinského webu Dialog.ua, oživila spekulace, zda ruský vůdce netrpí rakovinou štítné žlázy. O tom, že je Putin vážně nemocný, se mluví minimálně už od loňského jara.

Jizva na krku Vladimira Putina
Detail krku Vladimira Putina | Zdroj: Profimedia

Například loni v dubnu informoval britský Telegraph o častých návštěvách lékařů specializujících se na rakovinu štítné žlázy v Putinově luxusním sídle u Černého moře. Taktéž měl dostávat velké dávky steroidů, což je pro léčbu tohoto typu rakoviny typické.

Související obsah

Steroidy mohou ve vysokých dávkách způsobovat úzkosti a někdy dokonce halucinace. Častým příznakem jejich konzumace je také napuchlost.

Spekulace o Putinově rakovině se podle deníku Daily Mail objevily také v uniklých tajných dokumentech, které na sociální síti Discord letos v lednu zveřejnil mladý americký voják Jack Teixeira.

Podle deníku Daily Mirror ale nejde o nic nového a jizva byla na diktátorově krku k vidění už v roce 2020. "Teoreticky může jít o pozůstatky po intubaci.  Také ale může jít prostě o kožní záhyb, který bývá u starých lidí běžný," tvrdí oslovený plastický chirurg Amjad Al-Yousef s tím, že jizva je výraznější kvůli Putinovu vyhlazenému obličeji.

Putin je paranoidní, bojí se odposlechů a nevylézá z bunkru, tvrdí bývalý člen jeho ochranky:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz