Domácí

Nový ministr pro Evropu bude Dvořák. Nahradí Beka, který míří na školství

Dvořák náměstek budoucí ministr
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Dvořák | Zdroj: Se svolením Martina Dvořáka

Ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) nejspíše nahradí náměstek ministra zahraničí Martin Dvořák (STAN). Bek má zamířit na ministerstvo školství. Funkci totiž ze zdravotních důvodů opustí Vladimír Balaš (STAN).

"Přijal jsem nabídku na nominaci na ministra EU záležitostí," potvrdil Dvořák v pátek na twitteru. Zároveň poděkoval Bekovi i Balašovi a končícímu ministrovi školství popřál hodně zdraví. "Informace o průběhu nominace dodá STAN," doplnil.

Dvořák je v současné době náměstkem ministra zahraničí. Dříve byl primátorem Hradce Králové či velvyslancem České republiky v Kuvajtu.

Související obsah

Na ministerstvu pro evropské záležitosti by měl Dvořák nahradit Beka, který míří na ministerstvo školství. Tam nahradí Balaše, který ve čtvrtek oznámil, že ve vládě nemůže zůstat ze zdravotních důvodů.

Beka i Dvořáka musí ještě prezidentovi Petru Pavlovi navrhnout premiér Petr Fiala (ODS). Ten je momentálně na cestě po Asii a další kroky chce učinit poté, co první vicepremiér a předseda hnutí STAN Vít Rakušan oba dva politiky nominuje. Prezident chce s předsedou vlády o změnách ve vládě mluvit po jeho návratu z ciziny.

Balaš končí jako ministr školství:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz