Domácí

Zima se silničářům prodražila. Zaplatili až dvakrát více než dříve

Končící zima se silničářům i městům hodně prodražila. Za údržbu museli kvůli zdražujícím energiím, pohonným hmotám a posypovým materiálům zaplatit až dvakrát více než v minulých letech.

Například pro Jihlavu to byla nejhorší zima za poslední léta. Údržba chodníků a silnic ve městě se hodně prodražila. "Byla nejhorší za posledních 10 let, za zimu jsem utratili 9,5 milionu korun," sdělil mluvčí Služeb města Jihlava Martin Málek.

Zimní údržba vyšla Jihlavu na zhruba dvakrát více než v letech minulých. Je to hlavně proto, že dražší byly jak pohonné hmoty používané v posypových vozech, tak i samotné posypové materiály. 

Související obsah

Mnohem více se spotřebovalo i posypových materiálu, tedy například písku. "My jsme při zimní údržbě spotřebovali 900 tun soli , 500 tun písku a 500 tun drti a také 80 tisíc litrů solanky," poznamenal Málek.

A není vyloučené, že ještě zimní údržba bude v tomto týdnu potřeba. Od středy se totiž podle předpovědí znovu ochladí. Během nocí může dokonce mrznout a kromě dešťových se mohou objevit na výše položených místech, a dokonce i sněhové přeháňky.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz