Zahraničí

Rusko zaútočilo na ukrajinská města. V celé zemi vyhlásili letecký poplach

Kyjev Ukrajina útok
Útok na Kyjev (28.5.2023) | Zdroj: Profimedia

Rusko v noci na pondělí znovu zaútočilo na ukrajinská města. Exploze se ozývaly v Kyjevě a Oděse. Na celém území země byl vyhlášen letecký poplach. Rakety a drony, kterými Rusové útočí, se podařilo protivzdušné obraně sestřelit.

"Další náročná noc pro hlavní město," napsal na telegramu starosta Kyjeva Vitalij Kličko. V noci na pondělí byl po celé Ukrajině vyhlášen letecký poplach. Na Kyjev podle šéfa tamní vojenské správy Serhije Popka zaútočili Rusové více než 40 drony a raketami. Protivzdušné obraně se je ale podařilo sestřelit, informovala ruskojazyčná redakce BBC.

Další útok přišel jen den po tom největším od začátku války. V noci ze soboty na neděli na Kyjev letělo 59 dronů. "Těmito neustálými útoky se nepřítel snaží udržet civilní populaci v hlubokém psychologickém napětí," uvedl na telegramu Popko.

Související obsah

Ruský útok nemá v pondělí ráno žádné oběti, upozornil web Ukrajinská pravda. Podle Popka pád trosek poškodil střechu jednoho z obytných domů v hlavním městě.

Výbuchy se ozývaly také v přístavním městě Oděsa na jihozápadě země. Tamní úřady varovaly obyvatele před možnými vlnami ruských útoků.

V noci ze soboty na neděli při útoku zemřel jeden člověk:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz