Domácí

Starostka bojuje o novou školu už sedm let. Vláda ji ale neposlouchá

Kapacity českých škol jsou nedostatečné. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) se na ně zapomnělo při rozšiřování obcí. Starostka Drahelčic s ním ale nesouhlasí. O novou školu usiluje už téměř sedm let. Komunikace s politiky jí to prý ale neulehčuje.

Výrok premiéra Petra Fialy (ODS), že se při rozrůstání obcí zapomnělo na vybudování nových školních kapacit, zvedl ze židle starostku Drahelčic Petru Ďuranovou. Ta řeší situaci ohledně školy tady v Drahelčicích s politiky už od roku 2016.

"Bohužel předcházející vlády to zanedbaly, i když věděly, jak se bude vyvíjet populace," doplnil Fiala.

Podle Ďuranové ale díl viny nese i současná vláda. "Komunikace s vládou začala už minulé období. Nicméně v loňském roce byla obrovská inflace. Už jsme měli i stavební povolení a byl vypsán dotační titul. Čekali jsme, až vláda zvýší jednotnou cenu na žáka. Tam o tom jednali deset měsíců," zlobí se.

Související obsah

Komunikace s vládou je podle ní ale spíše jednostranná. "Pan ministr z ministerstva pro místní rozvoj nám neodpověděl ani jednou, ministerstvo financí odpovědělo, ministerstvo školství taky. Co se týče úřadu vlády, tak jsme neobdrželi jedinou odpověď," vypočítává.

Premiér pochybení odmítá. "My určitě komunikujeme a odpovídáme na jednotlivé podněty. Nepochybně odpovíme, pokud se tak už nestalo, i paní starostce," tvrdí. Bohužel ale úřadu vlády pod vedením premiéra Petra Fialy trvá sepsání a odeslání odpovědi ohledně výstavby nové školy už rok a půl. Slova premiéra tak starostku příliš nepotěšila.

Za sebou už má starostka i schůzky na ministerstvu pro místní rozvoj nebo například s poslankyní Olgou Richterovou (Piráti) či předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09).

luk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz