Krimi

Úředníka stíhá policie za lenost. Za dva roky neudělal vůbec nic

Případ, který nemá obdoby, vyšetřuje královéhradecká kriminálka. Stíhá pardubického úředníka za lenost. Muž je obviněný za to, že přestupky, které měl na stole, vůbec neřešil. A časem tak došlo k jejich promlčení.

Skoro dva roky úředník sice do kanceláře podle nadřízených chodil, ale jeho pracovní tempo spíš odpovídalo pobytu na dovolené. Nevyřídil prý za tu dobu ani jeden případ a lejstra se mu v kanceláři vršila.

Kdo stál s autem na trávníku, ten mohl mít jistotu, že pokutu od tohoto úředníka nedostane.

Měl taky řešit sousedské spory i partnerská soužití, zvát si lidi k výslechu a rozhodovat. Rok staré přestupky jsou už promlčené a nelze se k nim vrátit. Živé kauzy musel dotáhnout kolega.

Související obsah

"Tento zaměstnanec již na našem úřadu nepracuje," řekla tajemnice prvního pardubického obvodu Gabriela Křížková. "Muž nechal promlčet téměř 150 přestupků," doplnila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jen obyčejná lenost, nic víc za tím podle policie není. "Nezjistili jsme, že by měl z neřešení přestupků nějaký prospěch," pokračovala Kormošová.

Na uzavřených případech a zaplacených pokutách mohl do radniční kasy přispět až čtvrt milionu korun. Jelikož jde o pardubický magistrát, kvůli podjatosti případ vyšetřuje kriminálka v Hradci Králové. A i za úřednickou zahálku může být nakonec kriminál.

Muži za trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti hrozí až roční vězení nebo zákaz činnosti.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz