Zahraničí

Rusko zaútočilo na ukrajinské paneláky. Na místě jsou oběti i zranění

Ruské drony v noci na sobotu dopadly na Oděsu. Části bezpilotního letounu dopadly na panelové domy v jihoukrajinském městě a způsobily požár. Na místě zemřeli tři lidé, nejméně deset dalších civilistů je zraněných.

"Síly protivzdušné obrany zničily všechny bezpilotní letouny Šahed-131/136 během nočního útoku na drony v Oděské oblasti," oznámilo na facebooku operační velitelství Jih. Části jednoho dronu dopadly na obytné domy a způsobily požár.

Na místě museli zasahovat hasiči a uhasili požár o rozloze 50 metrů čtverečních. Tři lidé v důsledku útoku a následujícího požáru zemřeli. Dalších nejméně deset je zraněných, upozornila agentura Ukrinform. Poškozeno je několik panelových domů.

Související obsah

V noci vyhlásili protiletecký poplach v Kyjevě, uvedla agentura Unian. Na hlavní město ale během noci podle dosud známých informací nedopadly drony ani rakety.

Rusové zároveň hlásí, že rakety letěly na okupovaný Krym. Informovala o tom ruská státní agentura TASS. "V důsledku útoku nejsou oběti ani zranění," napsal na telegramu Ruskem dosazený gubernátor oblasti Sergej Aksjonov. Rusové tvrdí, že na anektovaný poloostrov útočí Ukrajinci. Jejich tvrzení ale není nezávisle potvrzené a Kyjev jej již dříve odmítl.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz