Domácí

Zemřel herec Pfeifer spjatý s divadlem Bolka Polívky. Bylo mu 74 let

Jiří "Fretti" Pfeifer
Jiří Pfeifer | Zdroj: Profimedia

Ve věku 74 let zemřel divadelník Jiří "Fretti" Pfeifer. Ten byl neodmyslitelně spjat především s divadlem herce Bolka Polívky. Objevil se také v několika filmech.

O smutné zprávě informovalo v sobotu na facebooku Divadlo Bolka Polívky. "S lítostí oznamujeme odchod našeho kamaráda Frettiho," stojí v příspěvku na profilu divadla. Co bylo příčinou úmrtí známého divadelníka, však neuvedlo.

Pfeifer se podílel na všech inscenacích Bolka Polívky a všech jeho manéžích. A právě s divadlem herce byl také neodmyslitelně spjatý. "Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým," vzkázalo divadlo.

Související obsah

Objevil se mimo jiné ve filmu Balada pro banditu (1978), Šašek a královna (1987) či Klaunovo pozdní odpoledne (2019). Spolupracoval mimo jiné s brněnským Divadlem Husa na provázku nebo divadelním Studiem Marta.

Smrt divadelníka zasáhla mnoho lidí. "S úctou a láskou budu vzpomínat na úžasného kolegu. Upřímnou soustrast všem," napsala paní Danuše D. "S láskou na tebe bubu vzpomínat, strejdo Jirko," přidala se paní Helena Š.

Zemřel herec a bavič Josef Alois Náhlovský. Bylo mu 72 let (07/2022):

TN.czt

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz